Zapisy odbywają się wyłącznie po wcześniejszym
telefonicznym ustaleniu terminu lub osobistym w rejestracji.
Badanie Pracownika pod kątem jego indywidualnych predyspozycji do pracy na określonym stanowisku, w określonych warunkach, z uwzględnieniem czynników szkodliwych, uciążliwych występujących w środowisku pracy i wpływających na stan zdrowia Pracownika.
WSTĘPNE
PRACODAWCA KIERUJE NA NIE :
OKRESOWE
PRACODAWCA KIERUJE NA NIE :
KONTROLNE
PRACODAWCA KIERUJE NA NIE :
Uwaga – Pracownik powinien mieć ze sobą zaświadczenie od lekarza prowadzącego, że jest zdolny do pracy!
BADANIA DO CELÓW SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNYCH
WYKONYWANE DLA :
BADANIA KANDYDATÓW NA PRAWO JAZDY / KIEROWCÓW ZAWODOWYCH
BADANIA OSÓB BIORĄCYCH UDZIAŁ W KONKURSACH NA STANOWISKA DECYZYJNE (PREZES , DYREKTOR )
BADANIA KANDYDATÓW, UCZNIÓW SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH ORAZ STUDENTÓW
BADANIA OSÓB NARAŻONYCH NA DZIAŁANIE PROMIENIOWANIA JONIZUJĄCEGO
BADANIA WYSOKOŚCIOWE
WYKONYWANE DLA :
Lekarz Medycyny Pracy wykonuje badania na podstawie oryginału skierowania wydanego przez pracodawcę, które to pacjent powinien mieć ze sobą na wizycie.
Prawidłowo wypełnione skierowanie powinno być :
Dziennik Ustaw Nr 69 z 25 czerwca 1996 r. poz. 332,
Dziennik Ustaw Nr 37 z 4 marca 2003 r. poz. 328.
Dz.U. z 2004 nr 125 poz. 1317
USTAWA o służbie medycyny pracy
z dnia 27 czerwca 1997 r. (wybrane artykuły)
Art. 1. 1. W celu ochrony zdrowia pracujących przed wpływem niekorzystnych warunków środowiska pracy i sposobem jej wykonywania oraz sprawowania profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracującymi, w tym kontroli zdrowia pracujących, tworzy się służbę medycyny pracy.
2. Systematyczna kontrola zdrowia pracujących, prowadzona także w celu aktywnego oddziaływania na poprawę warunków pracy przez pracodawcę i ograniczania w ten sposób ryzyka zawodowego, obejmuje procedury i badania służące ocenie zdrowia pracujących ukierunkowanej na identyfikowanie tych elementów stanu zdrowia, które pozostają w związku przyczynowym z warunkami pracy.
3. W ramach kontroli zdrowia osoby pracujące otrzymują informacje i wskazania lekarskie odnośnie sposobów zapobiegania niekorzystnym zmianom w stanie zdrowia.
Art. 12. 1. Badania wstępne, okresowe i kontrolne pracowników oraz inne świadczenia zdrowotne są wykonywane na podstawie pisemnej umowy zawartej przez podmiot obowiązany do ich zapewnienia, o którym mowa w art. 5 ust. 2, zwany dalej „zleceniodawcą”, z podstawową jednostką służby medycyny pracy, zwaną dalej „zleceniobiorcą”.
Art. 22. Pracodawcy:
1) ponoszą koszty przeprowadzanych badań wstępnych, okresowych i kontrolnych oraz profilaktycznej opieki zdrowotnej niezbędnej ze względu na warunki pracy, na zasadach określonych w Kodeksie pracy oraz przepisach wydanych na jego podstawie;
2) finansują wybrane przez siebie świadczenia zdrowotne z zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej, należące do zadań służby medycyny pracy określonych w art. 6 ust. 1.
Art. 23. Ze środków własnych finansują profilaktyczną opiekę zdrowotną sprawowaną przez służbę medycyny pracy: 1) osoby prowadzące działalność gospodarczą na własny rachunek i osoby z nimi współpracujące; 2) rolnicy indywidualni i pracujący z nimi domownicy oraz członkowie spółdzielni produkcji rolnej, z wyjątkiem orzecznictwa dotyczącego rolniczych chorób zawodowych, którego finansowanie następuje na zasadach określonych w przepisach o ubezpieczeniu społecznym rolników; 3) byli pracownicy oraz osoby, które wykonywały pracę na innej podstawie niż stosunek pracy, lub osoby, które pozostawały w stosunku służbowym, o ile w odrębnych przepisach nie wskazano innego sposobu finansowania