Warszawa – Ursus ul. Plutonu AK "Torpedy" 26 +48 22 668 48 53 Kom. 605 520 555
Pon-Pt – 8.00-20.00 Sob – od 8:00

STOMATOLOGIA / PROTETYKA

STOMATOLOGIA / PROTETYKA

Zapraszamy na wizytę w gabinecie stomatologicznym w Lecznicy Puls w warszawskim Ursusie – zapewniamy profesjonalne, bezbolesne leczenie dorosłych i dzieci!

Lecznica Puls – stomatolog Ursus – oferuje kompleksową opiekę stomatologiczną w poniższym zakresie:

  • stomatologa zachowawcza (ogólna)
  • stomatologa dziecięca
  • chirurga stomatologiczna
  • protetyka
  • RTG

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza, inaczej ogólna, to podstawowa dziedzina stomatologii, której celem jest zapobieganie i leczenie zmian próchnicowych oraz innych problemów ogólnych uzębienia.

W przypadku pojawienia się próchnicy stosuje się specjalne zabiegi stomatologii zachowawczej jako odbudowa tkanek zęba z użyciem wypełnień. Zabiegi w naszej lecznicy prowadzone są z wykorzystaniem wysokiej klasy narzędzi oraz materiałów dentystycznych, dlatego też są tak skuteczne. Nasz stomatolog pomoże dobrać najlepszą metodę leczenia oraz środki zachowawcze.

Jeśli doszło do znacznego uszkodzenia miazgi zębowej wskutek zmian próchniczych, stosuje się leczenie endodontyczne – kanałowe. Jego celem jest całkowite usunięcie tkanki z wnętrza zęba i jego wypełnienie.

Stomatologia zachowawcza zajmuje się również leczeniem nadwrażliwości zębów w przypadku nieprzyjemnej reakcji na zimno, ciepło, kwaśne lub słodkie smaki.

Specjaliści zalecają, aby kontrolę stomatologiczną w gabinecie przeprowadzać co najmniej raz na pół roku.

Stomatologia dziecięca

Opieka stomatologiczna jest bardzo ważna już w najmłodszych latach. Dentyści wskazują, że im prędzej dziecko będzie zaznajomione z gabinetem stomatologa, tym łatwiej będzie utrzymać jego zęby w odpowiednim stanie na długi czas.

Pierwszy kontakt dziecka ze stomatologiem wpływa na późniejsze nastawienie małego pacjenta do kolejnych wizyt w gabinecie dentystycznym. Właśnie dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego gabinetu jako miejsce pierwszej konsultacji ze stomatologiem.

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna jako dziedzina stomatologii koncentruje się na zabiegach chirurgicznych tkanek miękkich i twardych w obrębie jamy ustnej.

Jednym z najbardziej znanych zabiegów chirurgii stomatologicznej jest chirurgiczne usunięcie zębów, czyli ekstrakcja, na przykład „ósemek”.

Protetyka

Protetyka jest dziedziną stomatologii, która zajmuje się odtwarzaniem braków w uzębieniu, korektą kształtu, odbudową złamanych czy zniszczonych koron zębów.

Dzięki nowoczesnym uzupełnieniom protetycznym można uzyskać wspaniały uśmiech. Obecnie najczęściej stosuje się stałe uzupełnienia, na przykład korony czy mosty, a także licówki. Dostępna jest także pełna gama ruchomych, wyjmowanych protez zębowych całościowych i częściowych.

RTG

Badania RTG w stomatologii stosowane są jako badania diagnostyczne, które pomagają w planowaniu i kontroli leczenia. W naszej Lecznicy wykonujemy profesjonalne zdjęcia RTG zębów.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo również:

  1. Szyny ochronne dla sportowców
  2. Aparaty Silensor -zapobiegające chrapaniu i bezdechom

Lecznica Puls – stomatolog Ursus, Warszawazapraszamy serdecznie do umówienia się na wizytę!