Warszawa – Ursus ul. Plutonu AK "Torpedy" 26 +48 22 668 48 53 Kom. 605 520 555
Pon-Pt – 8.00-20.00 Sob – od 8:00

STOMATOLOGIA / PROTETYKA

Nasza Lecznica oferuje kompleksową opiekę stomatologiczną w zakresie :

  • stomatologii zachowawczej (ogólnej)
  • stomatologii dziecięcej
  • chirurgii stomatologicznej
  • protetyki
  • RTG

 

Stomatologia zachowawcza

To wypracowane przez dentystów metody zachowania naturalnych właściwości zębów, które zostały utracone na skutek działania bodźców zewnętrznych.

W opinii specjalistów kontrole uzębienia należy przeprowadzać co najmniej raz na pół roku.
W obszarze zainteresowań stomatologii ogólnej znajduje się leczenie nadwrażliwości zębów oraz znany wielu osobom problem próchnicy. Leczenie może również dotyczyć uszkodzonego uzębienia oraz przebarwień powstałych na skutek działania czynników zewnętrznych.
Stomatologia zachowawcza wykorzystuje takie zabiegi jak: leczenie próchnicy zębów, odbudowa tkanek zęba poprzez wypełnienia oraz znane wielu osobom, leczenie kanałowe. Zabiegi w naszej lecznicy poprzedzone są konsultacją z dentystą specjalizującym się w stomatologii zachowawczej. Stomatolog pomoże dobrać metodę leczenia oraz środki zachowawcze.

 

Stomatologia dziecięca

Niezwykle ważne jest by dzieci, już od najmłodszych lat otoczone były dobrą i profesjonalną opieką stomatologa. Według opinii dentystów, jeżeli odpowiednio wcześnie zadbamy o profilaktykę, unikniemy nieprzyjemnego dla dziecka procesu leczenia i wizyt u dentysty w późniejszym czasie.
Właściwy kontakt dziecka ze stomatologiem kształtuje późniejsze nastawienie pacjenta do wizyt w gabinecie dentystycznym. Dlatego niezwykle ważne jest aby wybrać dobrego stomatologa, który zrozumie małego pacjenta, jego lęki i potrzeby.

 

Chirurgia stomatologiczna

Zajmuje się między innymi różnego typu schorzeniami tkanek miękkich i twardych w obrębie jamy ustnej. Chirurgia stomatologiczna to operacyjne leczenie uzębienia a najbardziej znane zabiegi w chirurgii to usunięcie zębów  tzw. (ekstrakcja) .

 

Protetyka

Stomatolog – protetyk zajmuje się odtwarzaniem braków w uzębieniu, korektą kształtu, ustawienia zębów, odbudową złamanych, zniszczonych koron zębów. Leczenie protetyczne może jednak dotyczyć każdego, bez względu na wiek. Według opinii protetyków, im wcześniej skonsultujemy ze specjalistą ewentualne braki lub uszczerbki w uzębieniu, tym lepiej.

 

RTG

W stomatologii podobnie jak w innych dziedzinach medycyny niezwykle ważna jest diagnoza. By ustalić odpowiedni dla pacjenta przebieg leczenia stomatologicznego, polecane przez dentystów jest wykonanie badania radiologicznego. Naszym pacjentom oferujemy profesjonalne zdjęcia zębowe.

RTG pełni też niezwykle istotną rolę w planowaniu leczenia protetycznego.